image
E-Ticaret Sırları: Müşteri Odaklı Hizmet

E-Ticaret; geleneksel perakende sektöründen ziyade, hizmet sektörününün dinamiklerine ve kurallarına daha çok benzerlik gösterir. Geleneksel perakende alışkanlıklarında müşteri odaklılık ve müşteri memnuniyeti gibi konular yerine; mağazanın dekorasyonu, konumu, ürün kalitesi gibi konular daha önemlidir...

image
E-Ticaret ile Mağazalar Değişiyor!

İnternet teknolojileri geliştikçe hayatın her alanında değişimler yaşıyoruz. Alışkanlıklarımız gün geçtikçe değişiyor. Önceleri dokunmadan, denemeden, üstümüzde görmeden bir gömlek almak bile aklımıza gelmezken, şimdilerde elimizdeki telefonla sadece ürünün resmine bakarak alışverişi tamamlıyoruz. Artık mağaz..

image
E-Ticaret Sitesi Kurarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

E-Ticaret pazarı; internet altyapısının gelişmesi, kullanıcıların artması, iş ve sosyal yaşam dinamiklerinin çok hızlı değişmesi ile ivmeli bir biçimde büyümeye devam ediyor. Bu büyümenin getirdiği fırsatlar da hem mevcut ticari faaliyeti devam eden firmaları hem de bir girişimin yapmak isteyen profesyonel..

image
E-Ticaret ile daha fazla müşteriye ulaşmak!

Bir iş yeri açarken ilk dikkat edilen konu işyerinin konumudur.. Mağazanızın insaların gelip geçtiği uğrak bir yer olması avantajdır.. ama aynı zamanda iyi konumda bir iş yerinin kirası da masraflıdır. Ancak unutulmamalıdır ki iyi konumda açılmış bir iş yerinin müşteri potansiyeli, bulunduğu konumda temas ede..

image
E-Ticaret Türleri: C2C Nedir?

Herkes mutlaka hayatının bir anında, kullanmadığı bir ürünü satmak veya 2. el bir ürün satın almak istemiştir. Ancak, güvenilirliğinin olmaması, ürünün kalitesine olan şüpheler ve dolandırılma korkusu bu isteklerin önüne geçmiş ve bu işin riskli olduğunu düşündürmüştür. E-Ticaretin yaygınlaşmasıyla bu riskler..

image
E-Ticaret Türleri: B2C Nedir?

E-Ticaret denildiği zaman ilk aklımıza gelen ve asıl ismi B2C ( Business to Consumer) olan E-Ticaret kavramı, ingilizcesinden de anlaşılacağı gibi İşletme ile Tüketici arasında kurulan E-Ticaret modeli ile alışveriş ilişkisini tanımlar. Aklımıza gelen E-Ticaret sitelerinin çoğunda, satın aldığımız ürünler..

image
E-Ticaret Türleri Nelerdir?

Gelişen teknoloji ve değişen satın alma alışkanlıkları, doğası gereği firmaların ürün satma alışkanlıklarını da gözle görülür şekilde değiştirmeye başladı. Bununla birlikte hayatımızda B2B, B2C, C2C gibi E-Ticaret türlerini anlatan teknolojik kavramları kullanmaya ve hatta kendi işimizi yaparken bile bu yepy..

image
E-Ticaret’e nasıl başlarım?

E-Ticaret başlamak aslında satacağınız ürüne ve müşteri hedef kitlesine karar verdiyseniz gerisi çok kolay.. yapmanız gereken önce kendinize bir domain yani alan adı (www.meselaboylebiralanadi.com gibi ) satın almak, sonra E-Ticaret sitenizi tasarlayacak uzman bir ekibe başvurmak. Tabi burada en çok gelen sor..

image
E-Ticaret Türleri: B2B Nedir?

Hayatımıza yeni yeni giren B2B kavramı aslında son kullanıcıdan ziyade şirketlerin kendi aralarında e-ticaret yöntemiyle mal veya hizmet tedariğini gerçekleştirdikleri iş modelinin genel adıdır. B2B’nin açılımı Business to Business yani şirketten şirkete kavramı, ticari kuruluşların kendi aralarında yaptıklar..

image
E-Ticarette Sosyal Medyanın Etkisi

Günümüzde sıklıkla kullanılan sosyal medya mecraları birçok sektörün ilgisini çekerek işletmelerin bu platformlara yönelmesine neden olmuştur. Sosyal medyanın giderek yaygınlaşması özellikle E-Ticaret firmaları için yeni fırsatlar yaratmıştır. Firmalar bu fırsatı gelire dönüştürmek için sosyal medyanın önemin..

image
E-Ticaret ile Satış Hacmini Arttırmak

Başarılı bir işletmenin finans yönetiminin iyi olması, müşterilerine kaliteli mal veya hizmet sunması, işinin ehli yetişmiş bir ekibe sahip olması hatta vizyonu geniş öncü yöneticilere veya patrona sahip olması gerçekten çok önemlidir.. Ancak bunlardan hiçbiri bir işletmenin satış hacminin büyütmesi kadar ön..