image

E-Ticaret Sitesi Kurarken Nelere Dikkat Etmeliyim?

E-Ticaret pazarı; internet altyapısının gelişmesi, kullanıcıların artması, iş ve sosyal yaşam dinamiklerinin çok hızlı değişmesi ile ivmeli bir biçimde büyümeye devam ediyor.

Bu büyümenin getirdiği fırsatlar da hem mevcut ticari faaliyeti devam eden firmaları hem de bir girişimin yapmak isteyen profesyonel çalışanları cezbetmeye ve aksiyom almaya sürüklüyor. Peki bu yola çıktığımızda neler dikkat etmeliyiz?

E-Ticaret Sitenizi kurarken öncelikle dirsek teması kurabileceğiniz ve karşınızda muhatap bulabileceğiniz ekiplerle çalışmak önemlidir. Böylece beklenmedik ani ihtiyaçlarınıza veya problemlerinize hızlı çözümler bulabilir ve uzun müşteri hizmetleri telefon beklemelerinden ve muhatap bulamadığınız size özel sıkıntılarınızdan kurtulabilirsiniz.

E-Ticaret paketlerinde çoğunlukla hiç kullanmayacağınız özellikler sizin hayatınızın bir parçası olarak gösterilerek ekstra ücretler alınmasının bir sebebi olarak kullanılmaktadır. Özellikle başlangıç aşamasında bir E-Ticaret girişiminin temel ihtiyaçları karşılayacak nitelikte bir altyapı yeterliyken, hiç kullanmayacağı özellikler sebebiyle yüksek maliyetlerde E-Ticaret siteleri ortaya çıkmaktadır. Bunula birlikte E-Ticaret sitesinin mobil uyumlu olması  gibi bazı standart olması gereken özellikler de ekstra ücretlere vesile olarak kullanılmaktadır. Halbuki günümüzde  kullanıcıların çoğu mobil cihazlarından alışveriş yaptıkları için bir E-Ticaret sitesinin “mobil uyumlu olması” standart ve ücretsiz olması gereken temel bir özelliktir.

Dijital dünyaya ilgi duyup duymamanızın aslında E-Ticaret’e başlamanızla bir ilgisi yoktur ancak, sizin E-Ticaret Sitenizi geliştiren ekiple uyumunuz, aldığınız teknik destek, satışa başladıktan sonra alacağınız yönlendirme ve hatta SEO danışmanlığı gibi hizmetler E-Ticaret’te başarılı olmanızı etkileyen çok önemli faktörlerdir. Bu sebeple iletişim kurabileceğiniz, birlikte yol yürüyebileceğiniz güvenilir yazılım ekipleriyle yola çıkmak büyük avantaj sağlamaktadır.