E-Ticaret Sırları: Müşteri Odaklı Hizmet

E-Ticaret Sırları: Müşteri Odaklı Hizmet

E-Ticaret müşteri odaklı hizmet anlayışıyla; geleneksel perakende sektöründen farklı olarak, hizmet sektörününün dinamiklerine ve kurallarına daha çok benzerlik gösterir.

E-Ticaret'in aksine, geleneksel perakende alışkanlıklarında müşteri odaklılık ve müşteri memnuniyeti gibi konular yerine; mağazanın dekorasyonu, konumu, ürün kalitesi  gibi konular daha önemlidir.

Hizmet sektöründe ise başarının temel sırrı öncelikle müşteri odaklı hizmet anlayışı ile %100 müşteri memnuniyetin yatmaktadır. E-Ticaret de hizmet sektörüne oldukça benzediği için bir sanal mağaza ancak, servis konusunda  yani kargolama, müşteriye hızlı yanıt verme, gerektiğinde ürün değiştirme veya iade alma konularında müşteri odaklı bir yaklaşımla başarı elde edilebilir.

E-Ticaret rekabetinde fark yaratmak ürünün kalitesi ve fiyatı ile beraber, müşteriye verdiğiniz hizmet kalitesi ile de sağlamak mümkündür. Çünkü E-Ticaret müşterisi araştırmacı bir yapıya sahip olduğu için kalite ve fiyat konusunda zaten bilgi sahibi olduğundan, aslında alacağı hizmet kalitesine göre tercihini yapmaktadır.

Bulut Mağazam E-Ticaret maliyetleri ve özellikleri ile ilgili bilgi almak için E-Ticaret Paketleri ve Özellikler linklerinden faydalanabilir veya bize iletişim bilgilerimizden ulaşabilirsiniz.

Biz Kimiz?

Süresi 10 yılı aşmış bir yolculuğun sonunda, yazılım sektöründe edindiğimiz güven ve birikimin bir yansıma… Devamını Oku

Son Yazılar

Sık Okunanlar