E-Ticaret sitesi kurarken nelere dikkat etmeliyiz?

E-Ticaret sitesi kurarken nelere dikkat etmeliyiz?

E-Ticaret’in firmamız, markamız ve ürünlerimizle ilgili, işletmemizden dünyaya açılan bir kapı olduğu bilinciyle, çok önemli bir mecra olduğunu unutmamalıyız.

Bir E-Ticaret sitesinin standart olarak mobil uyumlu, ssl güvenlik sertifikalı, Google arama motorlarına uyumlu yani SEO uyumlu bir altyapıda olması ve bununla birlikte kullanıcı kolaylığı  sağlayan kullanışlı bir tasarımda olması, bir  E-Ticaret yazılımı seçerken dikkat edilmesi gereken vazgeçilmez konulardır.ü

Kuracağınız E-Ticaret sitesinin kullanıcılarınız için kolay anlaşılır bir alt yapıya sahip olması müşteri memnuniyeti arttırır. Müşteri memnuniyeti, E-Ticaret sitenizden alışveriş yapmış müşterilerin tekrar alışveriş yaparak sadık müşterilerden oluşan bir kitleye dönüşmesinin temelini oluşturur.

Ayrıca memnun müşteri E-Ticaret sitenize tavsiyeleriyle yeni müşteriler yönlendirir. Bu da müşteri porföyünüzü arttıracak önemli bir ilk adımdır.

E-ticaret sitenizde ödeme alternatifleri sunmak ve bu ödeme işlemlerinin güvenilir bir ortamda ve güvenilir kuruluşlarla sağlanması,  sitenizin etkinliğini arttıracağı için dikkat etmeniz gereken özelliklerden biridir.

Başarılı bir E-Ticaret sitesinin ürün sayfasında, ürünü tanıtan fotoğrafların kalitesi ve ürün ile ilgili doğru ve detaylı bilgiler içermesi çok önemlidir.

E-ticaret sitenizin tasarımı ilgi çekici ve fonksiyonel olmalıdır. Markanızla bir bağ kurarak, kurumsal kimliğinize uygun olmalıdır.

E-Ticaret sitenizi kurgularken dikkat etmeniz gereken konuları sizin için özetlemeye çalıştık. E-Ticaret’e başlamadan önce daha detaylı bilgi almak için, web sitemizden ya da iletişim bilgilerimizden Bulut Mağazam ekibimize ulaşarak destek alabilirsiniz.

Biz Kimiz?

Süresi 10 yılı aşmış bir yolculuğun sonunda, yazılım sektöründe edindiğimiz güven ve birikimin bir yansıma… Devamını Oku

Son Yazılar

Sık Okunanlar