İzmir'in E-Ticaret Potansiyeli

İzmir'in E-Ticaret Potansiyeli

İzmir E-Ticaret hacminin en yoğun olduğu iller sıralamasında ilk üç arasında yer alır.

2020 yılı verilerine göre İstanbul E-Ticaret ile hizmet veren firma sayısı açsından %43 ile birinci, Ankara E-Ticaret firmaları %9 ile ikinci ve  İzmir E-Ticaret firmaları %7 ile üçüncüdür. 

Bununla birlikte, E-Ticaret ile ürün satın alan müşteriler incelendiğinde, yine %35 ile İstanbul birinci, Ankara %11 ile ikinci ve İzmir %6 ile üçüncüdür.

Bu verilerden anlaşılacağı gibi yurt içi şehirler arası ihracat açısından bakıldığında İzmir E-Ticaret pazarında payının arttırılması ile E-Ticaret potansiyeline ve fırsatlarına sahip önemli bir şehirdir.

E-ticaret konusunda gelişen ve gelişmekte olan İzmir E-Ticaret sektörü, özellikle düşük maliyetler ve lojistik imkanlarıyla, hem yurtiçi hem de yurt dışı  fırsatlarla ve bölgesel ürünler ve sektörel bilgi birikimiyle E-Ticaret hacmini her geçen gün arttırmaktadır.

İzmir E-Ticaret fırsatlarından yararlanmak, bilgi almak veya  E-Ticaret'e başlamak için, İzmir E-Ticaret markası olan Bulut Mağazam'dan destek alabilirsiniz.

Biz Kimiz?

Süresi 10 yılı aşmış bir yolculuğun sonunda, yazılım sektöründe edindiğimiz güven ve birikimin bir yansıma… Devamını Oku

Son Yazılar

Sık Okunanlar