E-Ticaret Sözleşmeleri

E-Ticaret Sözleşmeleri

Bir E-ticaret sitesinde kanuni olarak zorunlu bulunması gereken belgeler ve uygulanması gereken şekil şartları vardır. Bu zorunlu belgeler sitede kullanıcıların kolayca ulaşabileceği bir linkte yer alması gerekir. Bahsi geçen zorunlu  hukuki metinler şunlardır:

 

Gizlilik ve Güvenlik politikası Sözleşmesi

 

E-ticaret sitelerinin en önemli yükümlülüklerinden biri kişisel bilgilerin saklanmasıdır.

Bu yükümlülükleri içeren "Gizlilik ve Güvenlik politikası Sözleşmesi" bir E-Ticaret sitesinde bulunması zorunlu sözleşmelerdendir.

 

Üyelik ve kullanıcı sözleşmesi

 

Bir E-ticaret şirketi tüketicilerine ürün ya da hizmet satın almadan önce hangi yasal haklara ve sorumluluklara sahip olduklarını bildirmelidir. E-ticaret şirketinin kullanıcılarına sunacağı hizmetleri ve şirket sorumluluklarının da yer aldığı "Üyelik ve kullanıcı sözleşmesi" E-ticaret sitelerinde bulunan sözleşmelerdendir.

 

İade ve garanti koşulları sözleşmesi

 

Tüketicilerin Korunması Hakkında Kanun gereğince tüketicinin 14 gün içerisinde

herhangi bir neden belirtme zorunluluğu olmadan ve cezai şart – kargo ücreti gibi ek ödemeler yapmadan sözleşmeden dönme hakkı "cayma hakkı" bu sözleşme içerinde yer alır.

Bunun yanı sıra iade koşulları, tüketicinin bu konudaki sorumlulukları, iade ücretleriyle ilgili detaylarda sözleşme içerisinde paylaşılır.

 

Güvenli bir E-Ticaret şirketi tüm hukuki sorumluluklarını yerine getirir. Müşterilerine güven verir. Böyle güven duyulan bir E-ticaret sitesinin de başarısı da doğal olarak olumlu etkilenir.

Biz Kimiz?

Süresi 10 yılı aşmış bir yolculuğun sonunda, yazılım sektöründe edindiğimiz güven ve birikimin bir yansıma… Devamını Oku

Son Yazılar

Sık Okunanlar